FORGOT YOUR DETAILS?

FSS Güvenlik Teknolojileri
Smart Loop

1 Looaptan 8 Looapa kadar genişleyebilen, network edilebilir adresli kontrol panelleri

Önceki nesil adreslenebilir yangın panelleri düşünüldüğünde SmartLoop serisinin apaçık bir evrim geçirdiği söylenebilir. Bu seriler 1 loop kapasiteli küçük yerel uygulamalardan 8 loop kapasiteli geniş uygulamalara kadar pazardaki tüm segmentlerin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Maksimum yapılandırmada bir SmartLoop Sistemi, 57.600 noktayı network edilmiş kontrol panelleri ile destekleyebilir. Her bir kontrol panelinin 8 loop kapasiteye kadar olduğunu ve her bir loopun 240 adrese cevap verebildiğini düşünürsek SmartLoop serisinin gelişmiş teknolojisini uygulama esnekliğini açıkça görebilirsiniz.

SmartLoop serisinin bilhassa gelişmiş özellikleriyle sınıfının en iyi performansı sağlaması, son kullanıcı için işletiminin kolay olması, sorunsuz programlama seçeneği özelliklerinin tümüyle yüklenici firmanın verimliliğini arttırmaya yardımcı olur.

Bu birinci sınıf özellikler, 32 bitlik ana işlemci aracılığıyla koordine edilmiş kendi kendini tanıma özelliği ile çok işlemcili mimari bir cihaz haline gelmiştir. Bu etkileyici donanım, yüksek seviyede güvenliği, tepkime hızını, kolay kullanımı, bağlantı kolaylığını, gelişmiş olanakları ve ileriye dönük genişlemeye uygun olanaklar sağlar.

SmartLoop sisteminin işletimsel önceliği farklı bazı marka ürünlerin aynı panel üzerinde çalışıyor olmasından kaynaklanabilir: Open Loop teknolojisi, Hornet network teknolojisi; Emergency 54 teknolojisi ve Janus teknolojisi tek bir panel üzerinde toplanmıştır. SmartLoop kontrol panelinin alarm ve hatalar için 5 denetimli (süpervize) outputu bulunmaktadır. Olağan dışı durumları teşhis eder, tanımlar; alarm, ön alarm, hata, erken uyarı, bypass, test, izleme gibi geniş spektrumlu görsel-işitsel uyarı verir. Tüm sistem durum sinyali, ekranda ve sistem durum LEDlerinde gösterilir. Denetimli (süpervize) outputlara ek olarak kontrol paneli alarm için iki röle, arıza için bir röle ve bir de akü şarj koruma amaçlı kapama sinyali koruması bulunmaktadır.

Panel üzerindeki input ve output sayılarının yetersiz olması halinde bile SmartLoop size çözüm sunar. İsterseniz 6 terminallik SmartLoopINOUT genişleme kartını panel ana kartı üzerine ilave edebilirsiniz. Her bir SmartLoopINOUT terminali, denetimli(süpervize) output, denetimli (süpervize) input veya konvansiyonel detektör algılama bölgesi olarak programlanarak kullanılabilir. Bu önemli özellik, INIM SmartLoop teknolojisinde sunduğu başka bir yeniliktir. Bu 3 seçenekli terminaller normalde input/output boardlarında bulunan sınırlamayı ortadan kaldırır ve aynı zamanda kontrol paneline konvansiyonel detektörlerinde bağlanarak izlenmesine olanak sağlar. SmartLoop sistemi uzaktan izleme ve kontrol amaçlı panel bağlantıları için RS485 BUS hattı çıkışına sahiptir. 2 Tekrarlama paneli modeli mevcuttur: LCD ekranlı SmartLetUSee/LCD; durum LED’li SmatLetUSee/LED. Repeater paneller tüm yangın alarm sistemi bilgilerinin uzaktan izlenmesine, kullanıcının yetkili erişim seviyesine göre sisteme erişimini ve kontrolünü sağlar.

RS485BUS çıkışı aynı zamanda, yangın söndürme sistemi kontrol panellerinin bağlantısına ve kontrolüne olanak verir. SmartLine020-2EXT (tek kanallı); SmartLine036-4EXT (tek kanallı) olmak üzere 2 modeli bulunmaktadır. Bu yangın söndürme panelleri SmartLine serisi konvansiyonel panellerdir ve SmartLetLoose/ONE yangın söndürme boardu ile donatılmıştır.

SmartLoop serisinin tüm kontrol panelleri otomatik telefon arama ve dijital mesaj okuma (32 numaraya kadar) fonksiyonları sağlayan SmartLoop/PSTN modülü ile desteklenmektedir. Sistemi kontrol panelinden programlamak, LCD ekrandaki basit menü kullanım talimatları ile kolayca yapılabilir. Zaman tasarrufu sağlayan kendinden adresleme (loop cihazları için) özelliği ile prosedür daha da kolaylaşır. Sistem aynı zamanda kolay kullanımlı SmartLeague grafik yazılım uygulaması ile (Windows tabanlı) PC kullanarak da programlanabilir. Bu metot, ilgili kurucunun ev veya ofis bilgisayarından sistemi programlamasına ve sonraki zamanda RS232, USB veya Ethernet (SmartLan Ethernet modülü) aracılığıyla önceden ayarlanmış bilgileri yüklemeye izin verir. SmartLeague grafik yazılım, kullanım kolaylığı, “sürükle-bırak” özelliği, sanal sistemi görsel yardımla yapılandırmamıza izin verir. Anlaşılır kolay yazılım, optimize uzaktan programlama ve tanı özellikleri ile teknisyenlere zaman kazandırır. SmartLoop yangın kontrol panelleri sade dili ile uygulama esnekliğinde çok başarılıdır. Çok yönlülüğü ve kullanım kolaylığı sayesinde, orta ölçekli ticari uygulamalardan, hastane,

Smart Loop Serileri

SmartLoop-P

SmartLoop-P

SmartLoop-C

SmartLoop-C

SmartLoop-S

SmartLoop-S

Teknik Özellikleri

♦ Otomatik adreslenebilir yangın kontrol paneli
♦ 2080 modeli 2 looptan 8 loopa kadar genişletilebilir 1010 modeli 1 loop sabit küçük kabin
♦ Smart Loop serisi tüm modeller için EN54 onayı
♦ Çok işlemcili donanım yapısı
♦ 32 bit ana CPU
♦ OpenLoop teknolojisi
♦ Hor-Net Network ağı yapısı
♦ Emergency54 ile acil yapılandırma desteği (Çift CPU – Redundant özelliği)
♦ 57.600 adrese kadar SmartLoop/NET board ile tek noktadan izleme ve kontrol
♦ SmartLoop/LAN board ile kolay uzaktan erişim
♦ 2 veya 4 kabloLU loop bağlantısı ( Class A ve Class B )
♦ Her Loop başına 240 adres desteği
♦ RS485 BUS çıkışına bağlanan 14 adet uzaktan izleme- kontrol paneli bağlantı imkânı
♦ RS485 BUS çıkışı kontrollü akıllı güç kaynağı desteği
♦ RS485 BUS çıkışına bağlanan yangın söndürme sistemi kontrol panelini bağlantı imkânı
♦ 3 genel amaçlı NAC çıkışı
♦ 1 NAC alarm çıkışı
♦ 1 NAC hata çıkışı
♦ 1 kuru kontak alarm rölesi
♦ 1 kuru kontak hata rölesi
♦ Harici cihazlar için 24Vdc güç kaynağı çıkışı
♦ Reset edilebilir 24Vdc çıkışı

♦ RS232 ve USB çıkışı Uploading/downloading
♦ Geçmişe dönük 2000 olay hafızası
♦Otomatik adresleme (Her loop için)
♦ Otomatik kayıt (Her loop için)
♦ Konvansiyonel detektörler bağlantı imkânı (SmartLoop/INOUT board ile)
♦ Otomatik acil arama ve mesaj okuma (SmartLoop/PSTN boardu ile)
♦ 4x40 LCD ekran
♦ Menü seçeneklerine kolay erişim için navigasyon tuşları
♦ Hızlı menü tuşları (test, çağrı, sessiz, reset, tahliye, ararma)
♦ Çağrı cihazı (sesli sinyal sağlar)
♦ Kolay kullanıcı dostu programlama yazılımı (Windows tabanlı)
♦ Kontrol paneli üzerinden kolay programlama
♦ 2 Seviye kullanıcı ve mühendislik şifre özelliği (EN54 gerekliliği)
♦ Thermal Probe
♦ Akü yeterlilik testi
♦ Yüksek güvenilirlik için SMD reflux teknolojisi uygulaması
♦ Elektrostatik Boyalı Metal Kasa
♦ Besleme Gerilimi 220Vac
♦ Güç kaynağı/Akü şarj ünitesi 4A @ 27.6Vdc
♦ 2x17Ah, 12V Akü kapasitesi
♦ Ölçüler (Y x G x D): 480 x 470 x 135mm
♦ Ağırlık (Aküler hariç): 8kg.

TOP