FORGOT YOUR DETAILS?

FSS Güvenlik Teknolojileri

ED300 Duman ve Isı Dedektörü

ED300 Duman ve Isı Detektörü

ED300 ısı ve duman detektörü yeni bir ısı ve duman algılama teknolojisine sahiptir. Bu gelişmiş güvenli detektör tüm yangın tiplerine çok iyi ve hızlı yanıt verir (özellikle, az miktarda duman yayan yanıcı sıvı içeren ve hızlı yanarak alevlenen yangınlar. Aynı zamanda yüksek oranda yanlış alarmları önler. ED300, (EDRV1000 sürücüsü ile) uygulamaya en uygun şekilde hassas moda kurulabilir.

• Plus Modu (Fabrika Set değeri): Ölçülen değerler ayarlanan duman eşiğini aştığında (ED100’e göre yapılandırılabilir) veya ayarlanan ısı eşiğini aştığında (ED200’e göre yapılandırılabilir) detektör alarmı harekete geçirir. Dahası, ısı artışı durumunda duman algılama hassasiyeti maksimum seviyeye çıkacaktır. Bu iletişim modu, hızlı alev alan yangınlarda (alkol gibi çabuk parlayan sıvıların yol açtığı yangınlar gibi) algılamanın yüksek duyarlılıkta olması ile karakterize edilir

• OR Modu: Ölçülen değerler, ayarlanan duman eşiğini aştığında (ED100’e göre yapılandırılabilir) veya ayarlanan ısı eşiğini aştığında (ED200’e göre yapılandırılabilir) detektör alarmı harekete geçirir. Bu işletim modu, yüksek duman salımı ve düşük ısı çıkışıyla (için için yanma gibi) ve aynı zamanda düşük duman yayılımı ve yüksek ısı çıkışıyla (yanan kimyasallar gibi) detektörün yangını algılamasını sağlayan duyarlılık analizi ile karakterize olmuştur.

• AND Modu: Ayarlamış duman ve ısı eşiği aynı anda aşıldığında detektör alarma geçer (ED100 ve ED200 ile yapılandırıldığında). İndirgenmiş tepkiler göz önünde bulundurularak, bu işletim modunu seçmeden önce risk faktörleri çok iyi değerlendirilmelidir.

TOP