FORGOT YOUR DETAILS?

FSS Güvenlik Teknolojileri

ID300 Optik + Isı Dedektörü

İris Konvensiyonel Dedektörler

ID300 Optik + Isı Detektörü

ID300 ısı ve duman detektörü yeni ve estetik bir ısı ve duman algılama teknolojisine sahiptir.
Sonuçta, bu gelişmiş güvenli detektör tüm yangın tiplerine çok iyi yanıt verir (özellikle, az miktarda duman yayan yanıcı sıvı içeren ve hızlı yanarak alevlenen yangınlar) ve yüksek oranda yanlış alarmları önler.
ID300, (EDRV1000 sürücüsü ile) uygulamaya en uygun şekilde hassasiyeti ayarlanabilir.

• Isı Hassas – Duman Düşük Mod (Fabrika ayarı): Algılanan değerler ayarlanan duman seviyesinin altında (ID100’e göre yapılandırılabilir) veya ayarlanan ısı seviyesinin üzerine çıktığında (ID200’e göre yapılandırılabilir) detektör alarma geçer. Isı artışı durumunda duman algılama hassasiyeti maksimum seviyeye çıkacaktır. Bu iletişim modu, hızlı alev alan yangınlarda (alkol gibi çabuk parlayan sıvıların yol açtığı yangınlar gibi) algılamanın yüksek duyarlılıkta olması ile karakterize edilir.

• Duman Algılama Yüksek – Isı düşük Mod: Algılanan değerler, ayarlanan duman eşiğini aştığında (ID100’e göre yapılandırılabilir) veya ayarlanan ısı eşiğini aştığında (ID200’e göre yapılandırılabilir) detektör alarmı harekete geçirir. Bu işletim modu, yüksek duman ve düşük ısı çıkışıyla (için için yanma gibi) ve aynı zamanda düşük duman yayılımı ve yüksek ısı çıkışıyla (yanan kimyasallar gibi) detektörün yangını algılamasını sağlayan gizli duyarlılık analizi ile karakterize olmuştur.

• Duman ve Isı Modu: Ayarlamış duman ve ısı limiti aynı anda aşıldığında detektör alarmı harekete geçirir(ID100 VE ID200 ile yapılandırıldığında). İndirgenmiş tepkiler göz önünde bulundurularak, bu işletim modunu seçmeden önce risk faktörleri çok iyi değerlendirilmelidir

TOP